Doskonalenie produktów z bonem na innowacje
Nawet 340 tys. zł. dofinansowania może otrzymać każda mikro, mała lub średnia firma, która we współpracy z wybraną przez siebie jednostką naukowo-badawczą postawi na stworzenie nowego towaru lub usługi, bądź wykorzystanie nowoczesnego wzornictwa.
Michał Kołtuniak
Założenie programu bonów na innowacje jest proste. Przedsiębiorca za rynek, na którym się porusza, wie, jakie występują na nim trendy i ma pomysł na rozwój własnej firmy, który pozwoli utrzymać lub zwiększyć jej konkurencyjność. To, czego może mu brakować, to doświadczenie, wiedza i zasoby niezbędne do tego, aby ten pomysł przekuć na nowy lub zmodernizowany produkt, unowocześnioną usługę, czy ogólnie poprawienie i unowocześnienie swojej oferty. Tym z kolei mają dysponować jednostki badawcze, naukowe lub inni przedsiębiorcy, którzy z prowadzenia badań i prac rozwojowych na zlecenie innych podmiotów uczynili sens swojego istnienia. Program bon na innowacje ma połączyć te dwa środowiska: przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać i jednostek dysponujących zasobami do prowadzenia badań i prac rozwojowych.
Inteligentny rozwój
Mówiąc o bonach na innowacje dostępnych w skali całego kraju, chodzi tak naprawdę o jedną z części programu „Inteligentny rozwój". Kryje się ona pod działaniem o numerze 2.3.2 „Bony na innowacje dla MSP". Z jego środków mogą korzystać niemal wszystkie mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na obszarze Polski. Wyłączenia są naprawdę nieliczne. Przykładowo może chodzić o firmy, które wykorzystały przysługujący im...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta